Ana sayfa Walmart&Jet.com Walmart.com’da satış yapabilir miyiz?

Walmart.com’da satış yapabilir miyiz?

173
0
PAYLAŞ

Amerika’ya gidenleriniz biliyordur Walmart’ı. Amerika’nın ve dünyanın en büyük market zinciri. Hem de dünyanın en büyük ilk 3 şirketinden biri yıllardır.

500 milyar USD cirosuyla 100’lerce ülke gayri milli hasılasını geçen, bir şirket Walmart. Sahibi Alton Ailesi’nin uzun bi süredir dünyanın en zengin ailesi yapmıştır Walmart.

İyi yönetilen bu marketler zinciri şirket son yıllarda e-ticarette attığı adımlarla bu alanı tamamen Amazon’a bırakmak istemiyor. Amerika’da 9 bine yakın hipermarketiyle Amazon’da olmayan lokasyon gücünü arkasına alarak brick-mortar stratejiyle fark yaratmak istiyor.

Elektronik ürünler satan Jet.com, erkek giyim sitesi bonobos.com’u satın alan, Çin’in en büyük e-ticaret sitelerinden biri JD.com’a büyük bir yatırım yapan Walmart, kendi sitesinde oldukça başarılı gidiyor. Son 2 çeyrekte %60’ın üstünden büyüdü. Yukarıdaki tabloda görebilirsiniz.

Pazaryeri açması Walmart.com’u büyüten en temel faktörlerden biri. Milyar USD’lik şirket olmadan Walmart rafına girmenin mümkün olmadığı bir dünyada, sitesinden milyonlarca dolarlık satış yapan irili ufaklı şirketin olduğunu biliyorum.

Türkiye’den neden olmasın?